Aktuálne
Domov / Stolný Tenis / V Oravskej Lesnej zažívajú stolnotenisový ošiaľ

V Oravskej Lesnej zažívajú stolnotenisový ošiaľ

Martin Kolenčík, Juraj Teplanský, Igor Bohovič, Martin Briš a Ivan Srogončík.
Martin Kolenčík, Juraj Teplanský, Igor Bohovič, Martin Briš a Ivan Srogončík.
    Hráči urobili za dva roky skok zo štvrtej do druhej ligy.

ORAVSKÁ LESNÁ. Pred sezónou by si na postup stolnotenistov Oravskej Lesnej do druhej ligy nevsadil nikto ani euro. Boli nováčikom, ktorý sa mal zaujímať najmä o záchranárske práce. Aj preto angažovali do tímu Igora Bohoviča z Kysuckého Nového Mesta so skúsenosťami z druholigových stolov. Kostra tímu, ktorá sa zaslúžila o postup zo štvrtej ligy, ostala pokope. Juraj Teplanský sa stal od prvého zápasu lídrom tímu. Tradične získaval plný počet bodov. Ovládol dokonca aj štatistiku jednotlivcov celej súťaže. Za celú sezónu odohral 66 zápasov, a z toho prehral iba sedem. Obdivuhodné čísla. „Boli by mi na nič, keby sa nepridali všetci,“ povedal. „Chalani mi stále pripomínali rebríček. Ja som ani poriadne nevedel, ako stojím v poradí.“ Výborne sekundoval jednotke družstva Martin Kolenčík, ktorý výkonnostne veľmi vzrástol. Vyhral 49 duelov a iba 17 prehral. „Splnil moje vízie a bol veľkou oporou tímu,“ povedal Teplanský. Výborne fungujúci tím dotvárala nová posila z Kysúc a Ivan Srogončík. Postupová lokomotíva z Oravskej Lesnej pridala na plný plyn najmä v odvetnej časti. Vyhrala desať zápasov a iba jeden remizovala. V konečnej tabuľke obsadili oravskí stolnotenisti skvelé prvé miesto a rok po roku oslavujú postup. „Dopadlo to celé nad očakávania všetkých,“ povedal Teplanský.

Martin Kolenčík, Juraj Teplanský, Igor Bohovič, Martin Briš a Ivan Srogončík.
Martin Kolenčík, Juraj Teplanský, Igor Bohovič, Martin Briš a Ivan Srogončík.

O Admin

Skúste Pozrieť

kk

Stolnotenisoví dorastenci nepostupujú do EXTRALIGY DORASTU

Družstvo naších dorastencov v zložení Martin Briš, Lukáš Rabčan, Matúš Vigoda, a náhradníci Dušan Kolenčík, ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>