Domov / TJ Oravská Lesná víťaz III. triedy

TJ Oravská Lesná víťaz III. triedy

Minulý rok sa futbalistom Oravskej Lesnej veľmi nedarilo a vypadli z II. triedy. Tento neúspech ich, ale zomkol, spojili sa a do tohtoročnej sezóny išli s jasným cieľom – postúpiť.

Lesňania svojmu cieľu podrobili hneď letnú prípravu a celý tím si jasne uvedomoval čo ich v sezóne čaká. Vďaka veľkej snahe na konto pribúdali dobré výsledky a vďaka dobrým výsledkom rástol aj počet divákov na jednotlivých zápasoch. Zmenu oproti predchádzajúcej sezóne vidí predseda futbalového klubu hlavne v prístupe. Zodpovedný prístup celého tímu k zápasom a tréningom priniesol vytúžený postup.  Hráči majú pracovné či študentské povinnosti, takže nie vždy sa dá na víkend prísť domov. V Lesnej, ale pre svoj cieľ robili naozaj všetko.

„Stalo sa, že sme zabezpečili dovoz z Brna  nášho hráča ktorý tam študuje, lebo by nestihol prísť domov na zápas,“ hovorí predseda futbalového oddielu Miroslav Kolenčík.

Vďaka odhodlaniu, obrovskej chuti a pevnej vôli sa na záver sezóny tešili z víťazstva a postupu. V 18 zápasoch strelili 40 gólov a nazbierali 40 bodov za 13 výhier, jednu remízu a dve prehry. Najlepším strelcom tímu sa stal Andrej Vrábeľ s 9 gólmi.

Kvôli už spomínaným pracovným a študentským povinnostiam, mávajú futbalisti tréningy cez víkend. V zimnej príprave organizujú futbalovú mini ligu, ktorá je zároveň tréning aj zábava. V budúcej sezóne posilnia tím niektorí dorastenci, ktorí taktiež odohrali vydarenú sezónu. Postup im ušiel len o chlp a skončili na druhom mieste. Vedenie si od mladých hráčov sľubuje dravosť a chuť po víťazstve.

Róbert Brňák, Peter Kojda, Tomáš Murín, Martin Tisoň, Lukáš Briš, Pavol Katrenčík, Jakub Murín, Dominik Vrábeľ, Miroslav Kolenčík,  Matej Briš, František Dulovec, Ján Olbert, Dominik Dendis, František Briš, Matuš Fajčák, Štefan Tisoň, Michal Kojda, Ján Tisoň, Rudolf Vrábeľ
Róbert Brňák, Peter Kojda, Tomáš Murín, Martin Tisoň, Lukáš Briš, Pavol Katrenčík, Jakub Murín, Dominik Vrábeľ, Miroslav Kolenčík, Matej Briš, František Dulovec, Ján Olbert, Dominik Dendis, František Briš, Matuš Fajčák, Štefan Tisoň, Michal Kojda, Ján Tisoň, Rudolf Vrábeľ

Ciele v budúcej sezóne

Do novej sezóny vstupuje Lesná ako nováčik s odvážnym cieľom, chcú vyhrať druhú triedu a postúpiť do prvej. Na nováčika ambiciózny cieľ, ale veľké ciele hýbu svetom a uvidíme možno aj svetom futbalu na Orave. Lesná chce vo futbale napredovať a do novej sezóny chcú upraviť ihrisko a čo najskôr vybudovať ihrisko s umelou trávou, aby mali kvalitné podmienky na prípravu a mohli naplniť svoje ambiciózne ciele.

Aký je váš recept na úspech?

„Je to o sústavnej práci, najmä s tými mladšími, prípravkou, žiakmi, ale aj s mužmi. Spolupracujeme aj so základnou školou v Lesnej. Spoluprácu máme vybudovanú prostredníctvom futbalových krúžkov, kde máme podchytených žiakov od druhej až po deviatu triedu,“ Miroslav Kolenčík.

V dnešnej dobe nie je jednoduché udržať deti pri športe. Ako sa ich snažíte motivovať, aby prichádzali na tréningy?

„Snažíme sa to robiť tak, aby ich ten futbal bavil. Ich hlavnou motiváciou je to, že sa stretnú ako kamaráti a zahrajú si. Okrem toho sa snažíme ich motivovať tričkami, zobrať ich občas na zmrzlinu, na konci sezóny usporiadať posedenie a podobne. Zúčastňujeme sa aj zahraničných turnajov, čo je pre chlapcov veľká motivácia, ukázať sa za hranicami,“ Miroslav Kolenčík

TJ Oravská Lesná muži:

Róbert Brňák, Peter Kojda, Tomáš Murín, Martin Tisoň, Lukáš Briš, Pavol Katrenčík, Jakub Murín, Dominik Vrábeľ, Miroslav Kolenčík,  Matej Briš, František Dulovec, Ján Olbert, Dominik Dendis, František Briš, Matuš Fajčák, Štefan Tisoň, Michal Kojda, Ján Tisoň, Rudolf Vrábeľ

zdroj: oravalive.sk