Domov / Viac ako klub / História / História-výstavba štadióna

História-výstavba štadióna

HISTÓRIA VÝSTAVBA ZIMNÉHO ŠTADIÓNA TJ ORAVSKÁ LESNÁ

š1

V rokoch 1992 – 1997 bola snaha postaviť prírodné hokejové ihrisko, ktoré sa aj začalo budovať, ale kvôli nedostatku finančných prostriedkov sa doviezli len spevňujúce kamene a ďalej sa už nepokračovalo.

Na jar roku 1998 bola teda plocha pod zimným štadiónom zarastená porastom. Aj keď toto miesto bolo už v minulosti vyčlenené na účely výstavby hokejového ihriska, bohužiaľ nevyužívalo sa z dôvodu nevhodného kamenistého povrchu.

Nakoľko nebolo možné čerpanie štátnych dotácii, rozhodli sme sa vybudovať prírodné ihrisko brigádnickým spôsobom práce a sponzorským spôsobom financovania. Prírodné ihrisko sa nám podarilo úspešne dokončiť v októbri roku 1998.

Na prelome rokov 1998/99 prírodné ihrisko využívali nielen deti zo základnej školy, ale aj obyvatelia Oravskej Lesnej a okolitých dedín. Taktiež sa na ihrisku konali aj Oravské majstrovské zápasy dospelých.

š3

Veľkým problémom bolo počasie v zime, čo nás podnietilo k zastrešeniu ihriska. Sadli sme si za rokovací stôl a poprosili obecný aj farský úrad, oslovili starostov a organizácie v blízkom okolí a začali s projektovaním a prípravou výstavby zastrešenia štadióna. Nasledujúcich 18 mesiacov sme cez víkendy oslovovali sponzorov, zabezpečovali materiál, pripravovali projekty, aby cez pracovný týždeň mohli jednotlivé práce pokračovať pod dohľadom dvoch zamestnancov a množstva bezplatných brigádnikov a darcov.

Postupne sa nám darilo presviedčať sponzorov a nadšencov, ktorí sa pridávali na našu stranu. Bolo problémom, že rok  1999 a 2000 boli krízové roky, po hospodársky úspešnom roku 1998.

Mnohí sponzori nám pomohli vidiac našu snahu, aj keď sami mali ťažkú situáciu. V roku 1999 sa nám podarilo vykopať a zabetónovať základy, pripraviť kompletnú dokumentáciu, ako aj zabezpečiť množstvo dreva od sponzorov, organizácii a okolitých obcí.

š4
Na prelome rokov 1999/2000 v snehovej fujavici a -25 stupňov  sme vystavali nosníky. V mesiacoch marec až jún sme dokončili krytinové zastrešenie a základnú hraciu plochu. V júli roku 2000 sa konala kolaudácia a posvätenie pri omši na štadióne.

Na štadióne však stále chýbalo umelé chladenie. Povrch bol len ubitý štrk, chýbali šatne, tribúna a taktiež prefukovalo na štadióne nakoľko nebola zakrytovaná predná a zadná časť štadióna.

š5

Preto sme si opäť vyhrnuli rukávy a v rokoch 2010 a 2011 sme dostavali štadión do terajšieho stavu, kde je dokončená tribúna, predná a zadná prístavba vrátane šatní, bufetu, miesta pre rolbu, tribúny pre divákov ale aj ubytovacej časti.

Nainštalovali sme chladiaci systém, vybudovali kvalitný betónový povrch, ako aj osadili najnovšie mantinely. Neostali nám však už peniaze na kvalitný chladiaci agregát. Podarilo sa nám zakúpiť len málo výkonný chladiaci systém