Domov / TJ ORAVSKÁ LESNÁ / † Navždy nás opustili naši chalani Patrik a Tony

† Navždy nás opustili naši chalani Patrik a Tony

V noci 13.3. 2015  sa utopili v Oravskej priehrade naši kamaráti, spoluhráči a parťáci z Partie mladých, Anton Olbert(† 20) a Patrik Hablák(† 20). B
Rozhodli sa ísť prejsť cez zamrznutú Oravskú priehradu. Ľad sa pod nimi náhle prelomil a nasledoval urputný boj o život.

“Dvaja najlepší kamaráti sa potopili, keď sa pod nimi prelomila 5-centimetrová vrstva ľadu na priehrade v blízkosti priehradného mosta. Chlapci si chceli skrátiť cestu cez zamrznutú vodu. Spočiatku bol ľad hrubý, mladíci prešli približne kilometer, keď sa pod nimi ľad prelomil. Hasičov a záchranárov privolali ich kamaráti, ktorí stáli na moste a nemohli im nijako pomôcť, bol medzi nimi aj Paťov brat Jakub.

„Bolo to strašné, rukami museli prelamovať ľad a popritom ešte plávať. Nič sme nemohli robiť,“ hovorí zronený Rudolf, ktorý stál na moste. Na miesto prišli hasiči z Námestova a potápači zo záchrannej brigády v Žiline aj s technikou. Pomáhala aj desiatka dobrovoľných záchranárov. „Telá sme hľadali vo vzdialenosti 20 – 30 metrov od brehu. Žiaľ, asi si neuvedomili, že ľad na priehrade je už v tomto období krehký. Bola aj studená voda a ťažilo ich oblečenie, ktoré mali na sebe,“ informoval Igor Janckulík z Oravského záchranného systému.”(zdroj:sme.sk)

“Ďakujeme chlapci za všetko čo ste pre nás urobili, za všetku vašu prácu a za váš čas, ktorý ste venovali pre svoju rodinu, kamarátov, spoluhráčov, ale aj pre TJ Oravskú Lesnú. Budete nám tu veľmi chýbať, no v našich spomienkach ostanete navždy. Na vaše šibalské úsmevy, chytľavé výroky a optimistický postoj k životu sa nedá zabudnúť.” Narodili ste sa ako kamaráti, žili ste ako kamaráti a odišli ste ako veční kamaráti. Tak na nás dávajte z hora pozor.

“Opočinutie večné daj im Pane a svetlo večné nech im svieti”

Snímka obrazovky 2015-03-20 o 11.27.59pato1pato2pato3

vvv

Darujte nám 2% z dane