Domov / TJ ORAVSKÁ LESNÁ / Zásady hospodárenia TJ Oravská Lesná

Zásady hospodárenia TJ Oravská Lesná

1.Majetkom TJ je súhrn vecí, práv a iných majetkových hodnôt. Klub hospodári smajetkom vo svojom vlastníctve a majetkom zvereným.
2.Kontrolu hospodárenia s majetkom TJ vykonáva v súlade so Stanovami avnútornými predpismi Dozorná a revízna komisia klubu.

3.

Zdrojom finančných prostriedkov sú:a/ členské príspevky

b/ ostatné príjmy

4.

TJ sa môže podieľať na založení právnickej osoby alebo sa zúčastniť ako spoločník,

prípadne člen právnickej osoby už založenej. Taktiež môže právnické osoby zakladaťalebo sa stať jediným spoločníkom právnickej osoby, pokiaľ to zákon umožňuje.

Týmto právnickým osobám môže prenajímať svoj majetok.

5.

Orgány klubu zostavujú finančný rozpočet, ktorý obsahuje tvorbu a čerpanie

finančných prostriedkov. Zostavovanie rozpočtu je upravené vnútornými predpismi.

6.Finančný rozpočet TJ schvaľuje členská schôdza.
7.Účtovníctvo v klube sa riadi všeobecne záväznými predpismi.

8.Kluby TJ, ak chcú vystúpiť z TJ, nemajú právo na žiadny majetok.

vvv

Darujte nám 2% z dane

Milí priatelia, darujte nám 2 % z dane a pomôžte tak rozvoju športovej činnosti v ...